Töö

  1. Ma valin arvuti välimuse ja sisu järgi mis tundub õige. Tavaliselt aitab poemüüa kes on sbetsalist nendel aladel.

Arvutiviirus on arvuti haigus ehk on programm mis võimaldab arvutit kontroliida. Tean interneti viiruseid ja programmi viiruseid kahjuks nime ei tea. Pole kokku puutunud viirustega.Arvuti on aeglane tekivad erinevad reklaamib internetis suvalised kirjad jne. Trooja hobune või lühidalt trooja (trojan horse, trojan) on pahavara,  mille peamiseks eesmärgiks on avada arvutisüsteemis volitamata sissepääsuteed  ja võimaldada kurjategijal (kräkkeril)kaugjuurdepääsu nakatunud arvutisse nn.tagauste (backdoor) kaudu. Troojad ei suuda iseendast koopiaid teha ega paljuneda arvutis nagu viirused ja ussid.

trojan horse

 

Kellegi poolt valmistatud programmid on ka hackerid kes võivad su isiklike asju leida ja fb logida jne.Olla korektne ja kontrollida mida sa teed ja et sa midagi valesti ei vajutaks ja olla veendunud et see programm on õige.pöörtuma arvutimehe juurde kes valdab neid asju paremini kui sina ja tema aitab sind. Tuleks värskendada alati kui tuleb teade et teie arvuti vajab värskendus vms. Peaks vähemalt kontrollima 1 kord aastas raudselt.

Arvutid võivad kahjustada isegi siis kui su tee või muu jook läheb arvuti peale kui aku on läbi ja kui tolmukihi all on juba. Arvutid vajavad hoolt.

Image result for funny smile emoji

Kui kopeerid pildi ja muudad seda siis see ei ole õige sa pead autori õigust küsima kas autor on nõus. Kui kasutad kirjandis vms kohas pilte pead viitama piltide alla kes on fotograaf millal tehtud ja koht. Kui sõber annab plaadi kus on programm jah sa võid intstleerida seda arvutisse kuid pead sõpralt luba kysima ennem. Kui sõber teeb koolis pilti ja tahab muuta seda sxs pead kysima kas kõik on nõus kes pildid olid et see avalikustatakse ja muutetakse. Kui pildistad kedagi siis muidugi pead luba küsima ja ennem ei tohi avalikusatada kui see keegi lubab.

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s